Znaczenie Google Search Console

Podczas weryfikacji domeny w Konsoli Google nie będziemy w stanie or razu zobaczyć danych jakie zostały zgromadzone na temat danej witryny, jeśli nie była ona wcześniej dodana do Search Console.

Proces wygląda w ten sposób, że wyszukiwarka internetowa najpierw gromadzi dane o stronie, a później dopiero je przetwarza, aby finalnie je nam zaprezentować. Takie przetwarzanie danych zajmuje czasem nawet ponad tydzień, a sama aktualizacja zazwyczaj też trwa około tygodnia. Jeszcze niedawno otrzymywaliśmy komunikat wyłącznie o tym, że domena została dodana i trzeba było regularnie sprawdzać konto, czy dane o naszej stronie są już widoczne. Od jakiegoś czasu sytuacja się poprawiła i wysyła nam informację o gromadzeniu danych. Znajdują się tam dodatkowo odnośniki do trzech niezwykle ważnych raportów. Pierwszy z nich przekierowuje nas do wykazu stron, na które jest najwięcej wejść z wyszukiwarki. Pod następnym linkiem możemy zobaczyć po jakich słowach kluczowych najczęściej internauci trafiali na naszą stronę. Ostatni link kryje pod sobą naprawdę świetną rzecz, ponieważ możemy tam sprawdzać czy czasem nasza strona nie generuje błędów 404.

Jak widzimy, narzędzie te jest bardzo ważne dla funkcjonowania strony internetowej i mierzenia jej efektywności. Bardzo często to strona internetowa generuje nowych klientów, więc bardzo ważne jest, aby wiedzieć pod jakimi hasłami internauci nas znajdują. Jest to pomocne narzędzie w SEO, które generuje wiele ciekawych informacji na temat witryny, którą chce się wypozycjonować. Więcej informacji znajdziemy na stronie https://sitab.pl

Previous post Mieszkania dla aktywnych
Next post Kto oferuje najbogatszą ofertę szkoleń w Bydgoszczy?