Kolejny transfer Manchesteru City potwierdzony

Już oficjalnie – 23-letni bramkarz Benfiki przechodzi do Manchesteru City. Kwota za Edersona wynosi 40 mln euro. Taka cena sprawia, że zawodnik ten stanie się drugim najdroższym golkiperem w historii. Pierwsze miejsce cały czas zachowuje transfer Buffona z Parmy do Juventusu w 2001 roku.

Ederson w Lizbonie pracował od 2015 roku. W ciągu zaledwie dwóch sezonów zawodnik ten wywalczył 2 mistrzostwa Portugalii oraz Puchar krajowy. Przez ten cały okres Ederson utrzymywał wysoką formę, co nie umknęło uwadze trenerowi z Manchesteru. Zawodnik ten reprezentuje styl, który jest bardzo pożądany przez Guardiolę – umiejętność kreowania akcji ofensywnych.

Hiszpan był niemal zmuszony do sprowadzenia nowego bramkarza, ponieważ zeszłoroczny transfer Claudi Bravo z Barcelony okazał się nietrafiony. Wcześniej spekulowano, że do Manchesteru City może powrócić Joe Hart, który obecny sezon spędził na wypożyczeniu w Torino. W obecnej sytuacji wydaje się to mało prawdopodobne.

Jest to drugi transfer Guardioli w tym okienku transferowym. Kilka dni temu do drużyny z Manchesteru dołączył Bernardo Silva z Monaco. W szatni zawodników z City of Manchester Stadium szykuje się prawdziwa rewolucja. Z drużyny odeszło już kilku kluczowych zawodników, który jednak nie przekonali do siebie hiszpańskiego szkoleniowca.

Previous post Kiedy jest właściwy moment na zakup mieszkania?
Next post Mieszkania dla aktywnych