Rodzaje implantów zębów

Implanty powstają z czystego tytanu. Są dość małe i mieszczą się w kości pod dziąsłem, zachowując się jak zwykłe korzenie zębów. Można je stosować w przypadku każdej formy utraty zębów i można je spersonalizować, aby pasowały do tego, do czego są potrzebne. Teraz, gdy już lepiej rozumiesz, czym one są, przyjrzyjmy się różnym typom, z których będziesz musiał wybierać.
Reklama: Dentysta Rybnik

Istnieją trzy popularne typy implantów dentystycznych, które można wybrać: wewnątrzkostny, podokostnowy i jarzmowy. Najbezpieczniejszym i najczęstszym jest wewnątrzkostny, następnie podokostnowy, a następnie jarzmowy jako ostatni i najbardziej złożony. Jest rzadko używany.

Implanty śródkostne

Implanty śródkostne są najczęstszym rodzajem implantów dentystycznych. Są odpowiednie dla większości pacjentów, ale wymagają dobrej, zdrowej kości szczęki, z którą można się połączyć. Są to słupki zastępcze, które mają kształt śrub. Wkładają się w szczękę, na którą mocowane są sztuczne zęby. Po zakończeniu procedury gojenie zajmuje trochę czasu. Potrzeba czasu na połączenie się i stworzenie twierdzy. Po wygojeniu sztuczne zęby można umieścić na słupku, aby pasowały do otaczających je zębów. Jeśli nie podoba ci się pomysł umieszczenia czegoś w kości szczęki, może ci się bardziej spodobać pomysł drugiego najpowszechniejszego implantu.

Implanty podokostnowe

Innym rodzajem implantu dentystycznego są implanty podokostnowe. Jest to główna alternatywa dla implantów endostealnych. Implanty podokostnowe, zamiast być mocowane w kości szczęki, opierają się na wierzchu kości, ale nadal pod dziąsłem. Pod gumą umieszcza się metalową ramkę z przymocowanym do niej słupkiem. Guma następnie goi się wokół oprawki, aby utrzymać ją na miejscu. Sztuczne zęby są przymocowane do biegunów pochodzących z dziąseł. Ta procedura jest stosowana tylko wtedy, gdy pacjent nie ma wystarczającej liczby kości szczęki do wszczepienia implantu lub jeśli dana osoba po prostu nie chce przechodzić intensywnej operacji jamy ustnej w celu dodania kości do obszaru.

Implanty jarzmowe

Implanty zygomatyczne są najrzadziej dostępnym rodzajem implantu dentystycznego. Jest to najbardziej skomplikowana procedura i powinna być wykonywana tylko wtedy, gdy nie masz wystarczającej liczby kości szczęki do implantu śródkostnego. Implant umieszcza się w kości policzkowej pacjenta, a nie w kości szczęki.

Previous post Obsługa kosiarki spalinowej i elektrycznej – o czym należy pamiętać?
Next post Gypsy tour w Ameryce