Gypsy tour w Ameryce

Gypsy tour to amerykański termin motocyklowy, który powstał przed 1920 rokiem; termin ten został w większości, ale nie całkowicie zastąpiony przez rally lub run. Gypsy tour były organizowane w miejscach, gdzie grupy motocyklistów z całego kraju zbiegały się w ulubionym miejscu. Termin Gypsy był używany, ponieważ jeźdźcy podróżowali na duże odległości i często spali w namiotach wokół ogniska po drodze, podobnie jak hollywoodzki stereotyp Romów.
Jedna z australijskich gazet, odnosząc się do rajdu Gypsy Tour z Melbourne do Sydney w 1927 roku, stwierdziła – „Pomysł „gypsy tour” pochodzi z Ameryki. Tam wycieczki te są zwykle organizowane jednocześnie w różnych miastach i miasteczkach, a trasy wszystkich zbiegają się w jednym ośrodku, gdzie odbywa się wielki zlot wycieczkowiczów”.
Termin gypsy tour był używany w odniesieniu do innych działań, ale głównie do zlotów motocyklowych, a idea szybko rozprzestrzeniła się na całym świecie. Sprawdź: Sklepy motocyklowe Rybnik
Przez lata odbyło się wiele gypsy tour i nadal są one regularnym wydarzeniem dla wielu zabytkowych i nowoczesnych grup motocyklowych.
Coroczne gypsy tour do Laconii, New Hampshire w pobliżu jeziora Winnipesaukee rozpoczęła się w 1916 roku i jest najstarszą nieprzerwaną imprezą motocyklową w USA.

Previous post Rodzaje implantów zębów
Next post Australijskie rajdy motocyklowe