Obsługa kosiarki spalinowej i elektrycznej – o czym należy pamiętać?

Bezpieczna obsługa kosiarki nie musi być skomplikowanym procesem, ale może być trochę zniechęcająca dla początkujących lub tych, którzy przechodzą na nowy typ kosiarki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o swoje bezpieczeństwo i sprawią, że koszenie trawnika nie będzie należało do przykrych obowiązków.

Reklama: SITAB

W przypadku kosiarek spalinowych, przed uruchomieniem należy sprawdzić, czy nie ma wycieków płynów oraz czy świeca zapłonowa jest prawidłowo włożona i nie nosi śladów uszkodzeń lub korozji. Pamiętaj również o sprawdzeniu poziomu paliwa.

Zaczynając pracę z kosiarką elektryczną, upewnij się, że wszystkie połączenia wyglądają dobrze, bez porwanych lub postrzępionych przewodów, bez korozji itp. Jeśli urządzenie jest zasilane z baterii, przed użyciem należy w pełni naładować baterię. Jeśli urządzenie jest zasilane z gniazdka, upewnij się, że przewód nie jest splątany i że przewód jest mocno osadzony na obu końcach.

Konserwacja kosiarki – częstotliwość wykonywania

Konserwacja kosiarki może obejmować zarówno czyszczenie podwozia, jak i profesjonalną inspekcję.

Przed każdym koszeniem upewnij się, że poziom oleju jest prawidłowy. Podobnie jak w samochodzie, olej w kosiarce wymaga wymiany. Większość kosiarek wymaga wymiany oleju po 20 godzinach pracy, ale sprawdź w instrukcji obsługi kosiarki, co sugeruje producent.

Ostre ostrza mają kluczowe znaczenie dla zdrowia Twojego trawnika. Tępe ostrza mogą zrujnować trawnik, rozrywając źdźbła trawy, zamiast je ciąć.

Jeśli planujesz przechowywać kosiarkę przez jakiś czas, upewnij się, że wszystkie płyny zostały opróżnione. Świece zapłonowe w kosiarce należy również wymieniać co roku, a świetny czas na to jest przed każdym sezonem.

Jeśli nie masz odpowiednich narzędzi do ostrzenia ostrzy lub po prostu nie wiesz jak się za to zabrać, zalecamy zabranie swojego sprzętu do naszego serwisu koło Bydgoszczy lub skorzystania z serwisu Oleo-Mac na terenie całej Polski.

Previous post Joga w ciąży – jak o siebie zadbać?
Next post Rodzaje implantów zębów