Pies, a wyjazdy. Co zrobić z pupilem podczas naszej nieobecności?

Posiadanie psa to duża odpowiedzialność. Każdy z właścicieli powinien starać się zapewniać swojemu pupilowi jak najlepszą opiekę oraz dobry, kochający dom. Niestety często z różnych powodów jesteśmy zmuszeni spędzać czas poza domem, wyjeżdżając z miasta na kilka dni. Co zrobić, gdy w takich sytuacjach nie możemy pozwolić sobie na to, aby zabrać psa ze sobą? Możemy skorzystać z usług hotelów dla psów. W ostatnim czasie takich miejsc na polskiej mapie jest coraz więcej. Psi hotel Chełmno wydaje się być godny uwagi. Zostawiając czworonoga w psim hotelu zapewniamy mu fachową opiekę oraz beztroski czas spędzony w otoczeniu innych zwierząt.

Jak przygotować psa do pobytu w hotelu?

Wyjazd do psiego hotelu nie musi być dla naszego pupila stresującym doświadczeniem. Wręcz przeciwnie, to okazja dla niego na to, aby spędzić prawdziwe psie wakacje z dala od marudzących rodziców! Jednak, co zrobić aby tak faktycznie było? Na kilka dni przed wyjazdem pies powinien poznać tymczasowego opiekuna. Podczas pierwszego spotkania może przejść się z nim na spacer lub pobawić. Pies będzie spokojniejszy, gdy będzie przyzwyczajony do nowej osoby.

Drugą sprawą jest nowe miejsce, rzeczy, zapachy oraz, co najważniejsze, nowi psi przyjaciele. Ale spokojnie! Pies naprawdę szybko przyzwyczaja się do zmiany otoczenia. Warto spakować pupilowi jego ulubione zabawki, kocyk lub legowisko z domowym zapachem. Dzięki nim na pewno będzie czuć się raźniej.

Jeżeli wybraliśmy dobry hotel dla psów z odpowiednim opiekunem to nie mamy powodów do zmartwień. Pies z pewnością mile zapamięta czas spędzony na swoich wakacjach. Zastanów się, kiedy ostatni raz spędził tyle czasu w towarzystwie innych psiaków? No właśnie! To na pewno będzie udany pobyt!

Previous post Łysienie bliznowaciejące
Next post Dlaczego więc młodzi się nie szczepią?