Wpływ diety na naszą cerę

W wielu artykułach na temat diety możemy znaleźć, iż to właśnie ona jest głównym problemem z cerą. Z swojego doświadczenia zaobserwowałam nasilenie zmian trądzikowych w okresie, w którym faktycznie w mojej diecie była większa ilość słodyczy głównie czekolady jak i produktów typu chipsy, pizza itp. czyli jedzenie typowo „śmietnikowe”.
Z pewnością organizm pozbywając się szkodliwych przetworzonych produktów wydala je również przez skórę, co charakteryzuje się pogorszeniem stanu naszej cery. Jednak nie sądzę, aby był to bezpośredni powód wystąpienia trądziku szczególnie, gdy robimy tylko okazyjne odstępstwa od zdrowej diety.
Wiele kobiet przed okresem odczuwa większa ochotę na coś słodkiego. Osobiście aż wstyd się do tego przyznać potrafię nierzadko zjeść całą tabliczkę czekolady – w te dni jestem okropnym łakomczuchem. Następnego dni nie rzadko pojawia się na mojej twarzy nowa zmian skórna w postaci ogromnego pryszcza. I czy to jest przyczyna tej zjedzonej tabliczki czekolady, czy może po prostu burza hormonów? Jeśli interesuje Cię ta tematyka, koniecznie sprawdź Dermatolog Bydgoszcz

Od paru lat staram się odpowiednio odżywiać do swojego menu wprowadziłam więcej owoców i warzyw- nie zaśmiecam swojego organizmu sztucznymi przetworzonymi produktami typu chipsy, słodycze, itp. Zdaję sobie sprawę jak ważne jest nawadnianie naszego organizmu od środka, dlatego codziennie piję 1,5-2 litra wody. Nie jest to tylko woda mineralna. Często sięgam po herbatę zieloną, czy yerba mate. Herbatki te wspaniale oczyszczają organizm ze zbędnych toksyn, poprawiają przemianę materii, a co najważniejsze dostarczają naszemu organizmowi niezbędnych mikro i makroelementów.

Dobrze dobrana dieta, a więc taka, która dostarcza naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie, jak i wygląd zewnętrzny. Jednak moim zdaniem nie ma decydującego wpływu na zmiany skórne takie jak trądzik utrzymujący się po okresie dojrzewania. W moim wypadku ścisłe przestrzeganie diety nie uchroniło mnie przed tym problemem.

Ze swojej strony bardzo zachęcam do odpowiedniego racjonalnego odżywiania, nie myślę tu o dietach cud, które wyrządzają naszemu organizmowi więcej szkody niż pożytku. Z pewnością odpowiednie odżywianie sprawi ze będziemy mieć więcej energii do działania, lepsze samopoczucie, a przy okazji parę kilogramów mniej.

Previous post Dlaczego poruszamy całym naszym ciałem grając w gry komputerowe?
Next post Urlop jesienią