Urlop jesienią

Niemal wszyscy z turystów na wczasy do zagranicznych państw wyrusza, gdy u nas jest lato. Ale czy jest to właściwy pomysł, by wyjeżdżać wtedy, gdy w Polsce jest słoneczna i przyjemna aura, a możliwości spędzenia urlopu jest jednakowo sporo? Zapewne nie.
Dużo bardziej odpowiednim rozwiązaniem jest skorzystanie w pełni przebiegającego w naszym kraju lata, a na wczasy w zagranicznym kraju wyruszyć właśnie na jesień, wtedy gdy u nas panuje ponura i przygnębiająca aura. Zalet takiej wycieczki jest sporo. Głównym z nich jest naturalnie brak urlopowiczów, jakich nie wystrzeglibyśmy się wyruszając na wycieczkę w lecie. Dużo ludzi na plaży, biegnące w nieskończoność kolejki czy tego pragniemy na naszych urlopach? Chyba nie. Wakacje jesienią to na pewno mniej turystów na pływalniach, boiskach lub do wypożyczenia sprzętów sportowych. Z pewnością hotele i kurorty nie będą tak zatłoczone jak latem i będziemy mieli dużą opcję do wybrania. Jesienią tańsze bywają różne podróże objazdowe lub wycieczki w grupach, jak też opłaty w barach. Inną korzyścią wakacji jesienią za granicą są właściwe temperatury. W lecie termometry mogą dochodzić tam aż 40°C, lub więcej, zaś jesienią osiągają 25-30°C. Taka spiekota strasznie drażni i nie pozwala na wykorzystanie w całości z licznych zabaw.
Wczasy jesienią to wspaniały pomysł i sposobność zaoszczędzenia kasy. Jeśli mamy odłożony na wczasy budżet na jesiennym wyjeździe będziemy mogli go spożytkować na większą ilość zabaw, ponieważ są wyraźnie tańsze.

Previous post Wpływ diety na naszą cerę
Next post Co odstrasza ludzi od robienia prawa jazdy?