Urlop jesienią

Urlop jesienią

Niemal wszyscy z turystów na wczasy do zagranicznych państw wyrusza, gdy u nas jest lato. Ale czy jest to właściwy pomysł, by wyjeżdżać wtedy, gdy w Polsce jest słoneczna i przyjemna aura, a możliwości spędzenia urlopu jest jednakowo sporo? Zapewne nie.
Dużo bardziej odpowiednim rozwiązaniem jest skorzystanie w pełni przebiegającego w naszym kraju lata, a na wczasy w zagranicznym kraju wyruszyć właśnie na jesień, wtedy gdy u nas panuje ponura i przygnębiająca aura. Zalet takiej wycieczki jest sporo. Głównym z nich jest naturalnie brak urlopowiczów, jakich nie wystrzeglibyśmy się wyruszając na wycieczkę w lecie. Dużo ludzi na plaży, biegnące w nieskończoność kolejki czy tego pragniemy na naszych urlopach? Chyba nie. Wakacje jesienią to na pewno mniej turystów na pływalniach, boiskach lub do wypożyczenia sprzętów sportowych. Z pewnością hotele i kurorty nie będą tak zatłoczone jak latem i będziemy mieli dużą opcję do wybrania. Jesienią tańsze bywają różne podróże objazdowe lub wycieczki w grupach, jak też opłaty w barach. Inną korzyścią wakacji jesienią za granicą są właściwe temperatury. W lecie termometry mogą dochodzić tam aż 40°C, lub więcej, zaś jesienią osiągają 25-30°C. Taka spiekota strasznie drażni i nie pozwala na wykorzystanie w całości z licznych zabaw.
Wczasy jesienią to wspaniały pomysł i sposobność zaoszczędzenia kasy. Jeśli mamy odłożony na wczasy budżet na jesiennym wyjeździe będziemy mogli go spożytkować na większą ilość zabaw, ponieważ są wyraźnie tańsze.

Share This