twarz kobiety po radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa – korzyści z zabiegu

Radiofrekwencja mikroigłowa dodaje element energii o częstotliwości radiowej do tradycyjnego zabiegu mikroigłowego.. Energia radiofrekwencyjna jest dostarczana przez małe igły. Poza korzyściami wynikającymi z mikrourazów zadawanych przez mikroigły, radiofrekwencja mikroigłowa dostarcza również energię radiową w głąb skóry właściwej, co jeszcze bardziej poprawia napinanie skóry i redukcję blizn. Energia radiowa podgrzewa warstwy podskórne, powodując zwężenie i napięcie skóry, a także stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Ponieważ energia radiowa jest dostarczana tak głęboko, może ona przynieść szybsze i bardziej dramatyczne rezultaty.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest odpowiednia dla prawie każdego typu i odcienia skóry. Procedura ta ma zastosowanie w przypadku następujących problemów:

 

  • Drobne linie i zmarszczki mimiczne;
  • Blizny po trądziku i ospie wietrznej;
  • Łagodna do umiarkowanej wiotkość skóry;
  • Nieregularna struktura i koloryt skóry.

 

Większość pacjentów osiąga pełne rezultaty po 2-3 sesjach zabiegowych, wykonywanych w odstępie około czterech tygodni. Liczba zabiegów będzie zależała od tego, jak dobrze pacjent zareaguje na leczenie oraz od stopnia zaawansowania problemów skórnych, które mają być rozwiązane.

 

Korzyści płynące z radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej może zapewnić podobne rezultaty jak zabiegi laserem ablacyjnym, ale przy znacznie mniejszym dyskomforcie i czasie przestoju. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe, aby zapewnić pacjentowi komfort podczas całej procedury. Zabieg trwa zazwyczaj 1 godzinę, w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi.

 

Sprawdź: Medycyna estetyczna Bydgoszcz

 

Skóra jest zwykle zaczerwieniona przez pierwszy dzień lub dwa po zabiegu, ale zaczerwienienie jest zwykle łagodne i znacznie mniejsze niż to, które często obserwuje się w przypadku procedur laserowych. Dyskomfort po zabiegu jest niewielki lub nie występuje wcale, a pacjenci zazwyczaj są w stanie wrócić do regularnych czynności w ciągu jednego dnia. Makijaż może być stosowany 24 godziny po zabiegu, aby zamaskować pozostałości zaczerwienienia.

Previous post Dlaczego więc młodzi się nie szczepią?
gdyńskie mieszkanie ze skupu mieszkań Next post Najlepszy sposób na zwiększenie wartości domu w oczach agenta skupu mieszkań