Radiofrekwencja mikroigłowa – korzyści z zabiegu

Radiofrekwencja mikroigłowa – korzyści z zabiegu

Radiofrekwencja mikroigłowa dodaje element energii o częstotliwości radiowej do tradycyjnego zabiegu mikroigłowego.. Energia radiofrekwencyjna jest dostarczana przez małe igły. Poza korzyściami wynikającymi z mikrourazów zadawanych przez mikroigły, radiofrekwencja mikroigłowa dostarcza również energię radiową w głąb skóry właściwej, co jeszcze bardziej poprawia napinanie skóry i redukcję blizn. Energia radiowa podgrzewa warstwy podskórne, powodując zwężenie i napięcie skóry, a także stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Ponieważ energia radiowa jest dostarczana tak głęboko, może ona przynieść szybsze i bardziej dramatyczne rezultaty.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest odpowiednia dla prawie każdego typu i odcienia skóry. Procedura ta ma zastosowanie w przypadku następujących problemów:

 

  • Drobne linie i zmarszczki mimiczne;
  • Blizny po trądziku i ospie wietrznej;
  • Łagodna do umiarkowanej wiotkość skóry;
  • Nieregularna struktura i koloryt skóry.

 

Większość pacjentów osiąga pełne rezultaty po 2-3 sesjach zabiegowych, wykonywanych w odstępie około czterech tygodni. Liczba zabiegów będzie zależała od tego, jak dobrze pacjent zareaguje na leczenie oraz od stopnia zaawansowania problemów skórnych, które mają być rozwiązane.

 

Korzyści płynące z radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej może zapewnić podobne rezultaty jak zabiegi laserem ablacyjnym, ale przy znacznie mniejszym dyskomforcie i czasie przestoju. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe, aby zapewnić pacjentowi komfort podczas całej procedury. Zabieg trwa zazwyczaj 1 godzinę, w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi.

 

Sprawdź: Medycyna estetyczna Bydgoszcz

 

Skóra jest zwykle zaczerwieniona przez pierwszy dzień lub dwa po zabiegu, ale zaczerwienienie jest zwykle łagodne i znacznie mniejsze niż to, które często obserwuje się w przypadku procedur laserowych. Dyskomfort po zabiegu jest niewielki lub nie występuje wcale, a pacjenci zazwyczaj są w stanie wrócić do regularnych czynności w ciągu jednego dnia. Makijaż może być stosowany 24 godziny po zabiegu, aby zamaskować pozostałości zaczerwienienia.

CATEGORIES
TAGS
Share This