Co to jest botoks?

Jeśli rozważacie przeprowadzenie zabiegu botoks Świecie, ale jeszcze się wahacie ze względu na braki w zaznajomieniu w temacie, to dobrze trafiliście.

Botoks jest jedną z najpopularniejszych metod redukcji zmarszczek mimicznych. Jest to także najbardziej sprawdzona i bezpieczna metoda przeprowadzana w medycynie estetycznej od ponad 20 lat.

Botoks jest preparatem stworzonym z oczyszczonej toksyny botulionowej, który po wstrzyknięciu do mięśni mimicznych powoduje ich porażenie za sprawą zablokowania wydzielania acetylocholiny, która odpowiada za przekaz impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Mięsień w takim stanie przestaje pracować, co powoduje rozluźnienie skóry i zapobiega powstawaniu pomarszczonej skóry. Ważne jest, aby zabieg był przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza, który odpowiednio dobierze dawki preparatu, aby zapobiec przedawkowaniu, które może spowodować efekt maski. Czyli całkowity brak mimiki.

Botoks był stosowany w medycynie już w 1980 roku przez okulistów w celu leczenia zaburzeń skurczy mięśni. W 2002 roku został zatwierdzony przez kosmetyczne FDA, dzięki czemu w dzisiejszych czasach jest swobodnie stosowany przy zabiegach związanymi ze skurczami mięśni gałki ocznej, problemami z koordynacją oka, nadmiernym poceniu się, przeciwdziałaniu migrenie oraz kuracji przeciwzmarszczkowej. 

Efekt działania botoksu działa dopiero po 2-3 dniach od zabiegu oraz utrzymuję się przez około 4-6 miesięcy. U młodych osób może w pełni zredukować powstające zmarszczki, a u starszych zredukować te dawno powstałe i zapobiec powstawaniu nowych. W celu pełnego pozbycia się zmarszczek u osób starszych, oprócz botoksu może być konieczne wypełnianie ich kwasem hialuronowym lub inna metoda liftingu twarzy.

Należy także zwrócić uwagę na przeciwwskazania w stosowaniu botoksu:

  • alergia na toksynę botulinową;
  • choroby płytki nerwowo-mięśniowej;
  • stany grypowe;
  • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych;
  • rozległe uszkodzenia skóry;
  • poprzedzające zabiegi chirurgii plastycznej twarzy;
  • ciąża i okres laktacji.
Mieszkanie zakupione za gotówkę z gdyńskiego skupu mieszkań. Na zdjęciu widać kanapę, szafę, obraz oraz roślinę w doniczce. Previous post Skup mieszkań za gotówkę a życie w Londynie
Next post Ochronny sprzęt jednorazowy do makijażu permanentnego