Odzież militarna

Niezwykle ważne jest, aby dopasowywać rodzaj odzieży do trybu życia, jaki praktykujemy. W przypadku, kiedy jesteśmy aktywni, pasjonatami outdooru, fanami turystyki czy survivalu, niezbędna będzie nam odzież, która zapewni nam komfort noszenia i użytkowania podczas ruchu, a dodatkowo będzie bardzo odporna na wszelkie uszkodzenia, jakie doznamy w trakcie ruchu. Takimi cechami charakteryzuje się odzież militarna, wojskowa, która oprócz fantastycznej wytrzymałości w trudnych warunkach, cechuje się również specjalnie dobranymi kolorami (najczęściej odcienie zieleni, choć nie jest to warunek), aby w przypadku kamuflażu osoba nosząca ją, mogła zlać się z otoczeniem i pozostać niewidoczna.

Doskonała odzież militarna powinna być wykonana przede wszystkim z wysokiej klasy jakości materiałów, aby chronić ciało przed urazami oraz otarciami, które mogą się zdarzyć podczas nadmiernego ruchu w niesprzyjających warunkach, np. w lesie. Musi być komfortowa, nie przylegająca do ciała, aby nie krępować ruchów i nie obcierać ciała. Naczęściej spotykane są długie spodnie i długie kurtki, ponieważ zazwyczaj taka odzież ubierana jest w warunkach, gdzie krótkie ubrania dodatkowo uszkodziłyby ciało. Dodatkowo, w zależności od warunków, w jakich planujemy ją założyć, warto ubrać ją kolorystycznie do otoczenia, aby wtapiać się w tłum i sprawiać wrażenie niewidzialnego. Przy zakupie odzieży militarnej warto sprawdzić nie tylko jakość materiału, ale również czy kurtka jest przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa, a jednocześnie będzie oddychać, nie sprawiając, że będziemy się mocno pocić. Warto wybierać ciuchy, które są elastyczne i które są zabezpieczone powłokami teflonowymi.

Z kolei przy zakupie butów, które będą dodatkiem do odzieży militarnej, należy przede wszystkim sprawdzić ich wygodę, ponieważ warunki na wyprawach survivalowych są zazwyczaj bardzo trudne. Powinny zapewnić wielogodzinny chód bez odcisków, uciskania stopy oraz obtarć. Należy dokładnie dopasować buty do stopy, jej szerokości oraz długości. Takie obuwie powinno także chronić przed odmarznięciem i przepoceniem. Dodatkowo, jeśli nam zależy na doborze ich do reszty stroju, można zakupić je w podobnym, bądź identycznym odcieniu, aby mieć kompletną odzież militarną. 

Previous post Jakość przy wyborze siatki ogrodzeniowej?
Next post Bluzki z hiszpańskim dekoltem – hit sezonu!