Lot samolotem z niemowlęciem – o czym pamiętać?

Trwają obecnie wakacje, czyli czas rodzinnych wyjazdów. Coraz częściej rodziny decydują się na podróże samolotem. Rodziny, które decydują się na podróże z małymi dziećmi powinny mieć na uwadze, że każdy przewoźnik ma swoją własną politykę w zakresie najmłodszych pasażerów. Warto również wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając lot samolotem z dzieckiem poniżej 2 roku życia.

Taka podróż wymaga odpowiedniej rezerwacji, ponieważ nasza pociecha leci na kolanach swoich rodziców. Odbywa się to jednak w tym samym miejscu jak bilety dla dorosłych. Jeśli chodzi o cenę, to tu są rozbieżności. Niektórzy przewoźnicy nie pobierają opłat za przewóz niemowlęcia, a inni udzielają bardzo wysokich zniżek sięgających nawet 90%.

Warto pamiętać, że osoby rodziny z dzieckiem mają pierwszeństwo przy odprawie i wejściu na pokład. Niektóre lotniska posiadają specjalne odprawy dla rodzin.

Jeśli chodzi o bagaż, to ta kwestia jest najbardziej rozbieżna wśród przewoźników. Zazwyczaj jednak bagaż podręczny przysługuje nawet dzieciom do 2 lat, lecz podlega jakimś specjalnym limitom. Niemowlęciu zazwyczaj należy się również bagaż rejestrowany. Oczywiście nie są to takie same limity jak dla dorosłej osoby – najczęściej torba o maksymalnej wadze 10 kg, jeden składany wózek oraz fotelik samochodowy. Należy pamiętać, że wszystko powinno być zapakowane w pokrowiec i posiadać wywieszkę z danymi kontaktowymi właściciela. Warto również wspomnieć, że zamiast bagażu podręcznego można zabrać wózek typu parasolka, który będzie dostępny podczas tranzytu.

Previous post Czy warto wybrać szkołę policealną?
Next post Nordic Astrum – nowe mieszkania, nowa jakość