Lot samolotem z niemowlęciem – o czym pamiętać?

Trwają obecnie wakacje, czyli czas rodzinnych wyjazdów. Coraz częściej rodziny decydują się na podróże samolotem. Rodziny, które decydują się na podróże z małymi dziećmi powinny mieć na uwadze, że każdy przewoźnik ma swoją własną politykę w zakresie najmłodszych pasażerów. Warto również wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając lot samolotem z dzieckiem poniżej 2 roku życia.

Taka podróż wymaga odpowiedniej rezerwacji, ponieważ nasza pociecha leci na kolanach swoich rodziców. Odbywa się to jednak w tym samym miejscu jak bilety dla dorosłych. Jeśli chodzi o cenę, to tu są rozbieżności. Niektórzy przewoźnicy nie pobierają opłat za przewóz niemowlęcia, a inni udzielają bardzo wysokich zniżek sięgających nawet 90%.

Warto pamiętać, że osoby rodziny z dzieckiem mają pierwszeństwo przy odprawie i wejściu na pokład. Niektóre lotniska posiadają specjalne odprawy dla rodzin.

Jeśli chodzi o bagaż, to ta kwestia jest najbardziej rozbieżna wśród przewoźników. Zazwyczaj jednak bagaż podręczny przysługuje nawet dzieciom do 2 lat, lecz podlega jakimś specjalnym limitom. Niemowlęciu zazwyczaj należy się również bagaż rejestrowany. Oczywiście nie są to takie same limity jak dla dorosłej osoby – najczęściej torba o maksymalnej wadze 10 kg, jeden składany wózek oraz fotelik samochodowy. Należy pamiętać, że wszystko powinno być zapakowane w pokrowiec i posiadać wywieszkę z danymi kontaktowymi właściciela. Warto również wspomnieć, że zamiast bagażu podręcznego można zabrać wózek typu parasolka, który będzie dostępny podczas tranzytu.

CATEGORIES
TAGS
Share This