Jazda po śniegu – wskazówki

Jazda po śniegu i lodzie może być niezwykle trudna dla kierowców, a trudne warunki znacznie zwiększają prawdopodobieństwo wypadku. Mając to na uwadze, przygotowanie jest niezwykle ważne w obliczu śnieżnych i oblodzonych warunków. Sprawdź: Szkoła jazdy Bydgoszcz

Przed wyruszeniem w podróż poświęć trochę czasu na przemyślenie trasy. Zwróć szczególną uwagę na obszary, które mogą być szczególnie narażone na żywioły lub podatne na zalanie. Jeśli to w ogóle możliwe, staraj się unikać tych bardziej problematycznych obszarów i rozważ inną trasę – może to okazać się bezcenne. Przy odrobinie szczęścia możesz być w stanie ominąć obszary najbardziej dotknięte niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Zanim wyruszysz w podróż poświęć więcej czasu, aby oczyścić szybę ze śniegu i lodu. Nie zapomnij dokładnie wyczyścić wnętrza przedniej szyby – nielegalne jest kierowanie pojazdem z małą widocznością.
Pamiętaj, że opony samochodu są jedynym punktem kontaktu między samochodem a drogą. Problemy związane z kontrolą trakcji na śniegu nie są tajemnicą. Dlatego przed wyruszeniem w śnieg upewnij się, że Twoje opony są w stanie sprostać zadaniu. Sprawdź wszystkie opony (w tym zapasowe) i wymień je, jeśli bieżnik ma głębokość mniejszą niż 3 mm. Brak przyczepności może wystąpić na nierównej nawierzchni, więc staraj się utrzymywać równe tempo i jeździć na możliwie najwyższym biegu.

“Czarny lód” jest jednym z najgorszych zagrożeń związanych z jazdą po śniegu. Jeśli droga przed nami wygląda na wypolerowaną lub błyszczącą, może to być właśnie “czarny lód”. Może on wydawać się niczym więcej niż nieszkodliwą kałużą, lecz to niestety niezwykle złudne zjawisko.

Previous post Poznaj swoich odbiorców
Next post Co to jest kalibracja szyby przedniej?