Jakie najlepsze BCAA? Korzyści zdrowotne

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, czyli potocznie znane BCAA, to grupa trzech niezbędnych aminokwasów: leucyny, izoleucyny i waliny. Suplementy BCAA są powszechnie stosowanie ze względu na ich właściwość zwiększenia wzrostu mięśni i poprawy wydajności wykonywanych ćwiczeń. Mogą również pomóc w szybszej utracie wagi i zmniejszyć zmęczenie po wysiłku.

Co to są BCAA? 

BCAA to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, które są blokami budulcowymi nie wytwarzanymi samoistnie przez organizm człowieka. BCAA są uważane za niezbędne, ponieważ w przeciwieństwie do innych aminokwasów organizm nie może ich wytwarzać. Dlatego ważne jest, aby je uzupełniać poprzez dietę.

Korzyści zdrowotne z BCAA

  • W przeciwieństwie do większości innych aminokwasów, BCAA są głównie rozkładane w mięśniach, a nie w wątrobie. Z tego powodu uważa się, że odgrywają one rolę w produkcji energii podczas ćwiczeń.
  • Organizm człowieka wykorzystuje BCAA do produkcji białka i budowy mięśni.
  • BCAA biorą udział w regulowaniu poziomu cukru we krwi poprzez zachowanie zapasów cukru w wątrobie i mięśniach oraz stymulowanie komórek do pobierania cukru z krwiobiegu.
  • BCAA mogą pomóc zmniejszyć zmęczenie, które jest odczuwane podczas ćwiczeń, poprzez zmniejszenie wytwarzania serotoniny w mózgu.

Jakie najlepsze BCAA ? 

Dla osób, które są aktywne fizycznie wybór najlepszego BCAA może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego też przy zakupie BCAA należy zwrócić uwagę na jego skład oraz opinie innych konsumentów. Generalnie, najlepsze BCAA powinno intensywnie wpływać na rozbudowę masy mięśniowej. Po pierwsze – wspomagać wzrost mięśni. Po drugie – posiadać funkcje regenerującą mięśnie. Po trzecie – wyrównywać i zwiększać siłę mięśni. Po czwarte – stopniowo wpływać na spalanie tłuszczu. Ze względu na dużą ilość produktów zawierających BCAA, przy zakupie, warto zwrócić uwagę także na inne składniki jak np. zawartość witamin, cukru czy tauryny. Dobre BCAA nie zawiera substancji słodzących.

Previous post Która kuchnia jest najlepsza?
Next post Jakość przy wyborze siatki ogrodzeniowej?