Jak pozbyć się pleśni w domu

Od wielu lat walczysz z pleśnią pojawiającą się cyklicznie na Twoich ścianach i dachu. Ty walczysz z nimi jak tylko potrafisz i wszystkimi dostępnymi metodami. Niestety rezultatów ciągle nie ma, a już na pewno nie są takie jakbyś rzeczywiście tego oczekiwała.

Jak poradzić sobie z nieustannie pojawiającą się pleśnią?

Zacznij o przeanalizowania powodów tego, że pleśń powstaje. Najczęstszą przyczyną są jednak złe materiały budowlane i brak troski o elewację. Jeśli nie dbamy o elewację, ta szybko odpada i traci swoją funkcję. Jeśli płyta wodoodporna nie chroni naszego domu, to po krótkim czasie możemy mieć problem z pleśnią.

Głównym powodem tego, mało przyjemnego zjawiska jest przemarzanie ścian oraz stropu. Nic zatem dziwnego, że cykliczne zamalowywanie lub zmywanie nalotów przy pomocy różnych środków nie skutkuje. Walczymy bowiem wyłącznie ze skutkami, zapominając totalnie o źródle problemu.

Problem zacieków i przemarzania stropu najbardziej widoczny jest w domach starych. Najczęściej widoczne zmiany kolorystyczne można dojrzeć pod belkami lub w ich bliskim sąsiedztwie.

Wystarczy dotknąć dane miejsce ręką, by wyczuć wyraźne zimno i wilgoć.

Jak zlikwidować problem i zapomnieć o nim raz na zawsze?

Zacznij od przeinstalowania domowej wentylacji. Istotne w tym aspekcie są zarówno nawiewniki okienne, które powinny poprawić izolację stropu i stropodachu.

Uwaga! Gdy strop występujący bezpośrednio nad naszym poddaszem nie jest ogrzewany koniecznie powinniśmy go pokryć warstwą materiału izolacyjnego.

Pleśń może występować także w narożnikach. Powód: nieocieplony narożnik domu od zewnątrz.

Gdy jesteśmy pewni, że nasze ściany są już w całości zabezpieczone i ocieplone, możemy przystąpić do skucia tynku, który jest pokryty pleśnią. Koniecznie pokryjmy następnie tę powierzchnię preparatem grzybobójczym.

Pamiętaj! Pleść na ścianie to nie tylko mało efektowne wykończenie wnętrza, ale również niebezpieczeństwo, że woda pod stropem zacznie się skraplać i zaleje np. instalację elektryczną.

 

Previous post Psychologia i marketing
Next post Wille w obecnych czasach