Dieta dla osób pracujących

Wielogodzinne przesiadywanie za biurkiem i zmaganie się ze stertą papierów lub wręcz przeciwnie – bieganie z jednego spotkania na drugie powoduje, że w godzinach pracy trudno nam znaleźć czas na zjedzenie czegoś pożywnego. Najczęściej zagryzamy głód batonikiem, zamówionym fast food-em bądź po porostu zapijamy kawą. Zaległości w jedzeniu nadrabiamy dopiero wieczorem zajadając w domu ogromny, megakaloryczny posiłek. Taka niezdrowa dieta szybko prowadzi do nadwagi. Z braku czasu inwestujemy w tabletki na odchudzanie, które tak naprawdę bez dodatkowego uprawiania sportu wcale nie dają nam wymarzonego efektu. Wcale nie musi tak być, wystarczy, że zastosujemy się do kilku ważnych reguł:

  1. Śniadanie to podstawa zdrowej diety, dlatego nie wolno z niego rezygnować. Jest to posiłek, które daje nam siłę i energię na cały dzień. Prawidłowo skomponowany powinien zawierać elementy zbożowe (np. pełnoziarnisty chleb), białkowe (np. serek kanapkowy) i warzywne (ogórek, pomidor).

  2. Głód dopada nas zazwyczaj w połowie dnia, dlatego warto wziąć do pracy posiłek przygotowany samodzielnie (np. kanapkę) lub kupić jakiś owoc bądź jogurt. Fast food’y to zbójcy każdej diety, dlatego należy z nich całkowicie zrezygnować.

  3. Aby nie odczuwać głodu należy jeść małe porcje w stałych odstępach czasu. Osoby, które lubią zajadać swój stres, zamiast sięgać po słone zakąski powinny zjadać w tym czasie owoce lub warzywa. Dobre rozwiązanie stanowią także suplementy diety, których spożywanie wraz z posiłkiem daje poczucie sytości i hamuje nasz apetyt. Wskazane są szczególnie witaminy i tabletki na odchudzanie zawierające błonnik.

  4. Ważnym elementem zdrowego odżywiania jest odpowiednie nawadnianie organizmu. W tym celu powinniśmy wypijać dziennie minimum 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Do woli można też pić białą i zieloną herbatę, kawy należy unikać.

  5. Po powrocie do domu powinniśmy zjeść ciepły posiłek. Najlepiej sporządzony z wszelkiego rodzaju ryb, makaronów i warzyw.

Previous post Niecierpliwi klienci a pozycjonowanie stron internetowych
Next post 4 zasady bez których nie stworzysz dobrego contentu