– Etap I – w tym momencie powinien on służyć głównie optymalizacji realizowanej produkcji, pozwalającej na osiągnięcie celu, ale jednocześnie pomóc w przygotowaniu do przejścia na produkcję seryjną w nowobudowanej hali.
– Etap II –wdrożenie w pełni funkcjonalnego systemu do nowego przedsiębiorstwa.
Wdrożenie systemu ma spełniać następujące cele ogólne:
Wsparcie w planowanym natężaniu wolumenu produkcji – m.in. przez doskonalenie procedur, funkcji i procesów (zarówno produkcyjnych jak i MES) w okresie uruchamiania poszczególnych modułów MES.
Postęp sprzężony z transformacją organizacji – wpływa na podział projektu wdrożeniowego MES na szeregi, z dokładną ewaluacją przydatności wtapianej części systemu po wdrożeniu i okresowym użytkowaniu. Czytaj więcej: https://syneo.pl/blog/czasopismo-production-manager-docenilo-naszego-eksperta/
Ciągłe monitorowanie procesów na produkcji (Continuous Improvement) – rozumiane w kontekście MES, jako wymaganie w dostarczaniu konkretnych danych do menadżerów obszarów, wspomagając ich w działaniach optymalizacyjnych (zdefiniowanie w planie przeglądu korzyści).
Wsparcie w utrzymaniu tendencji efektywności sprzedaży – m.in. przez precyzyjne dostarczanie informacji o kosztach i dostępnych mocach produkcyjnych.