Amerykanie a nauka języków

Popularnym stereotypem Amerykanów podróżujących za granicę jest turysta, który nie potrafi poradzić sobie w żadnym innym języku niż angielski. Prawda czy nie, faktem jest, że chociaż USA nie mają krajowych wymagań dla uczniów do nauki języka obcego w szkole, typowy europejski uczeń musi uczyć się wielu języków obcych już w podstawówce.

Uczenie się drugiego języka obcego przez co najmniej rok jest obowiązkowe w ponad 20 krajach europejskich. W większości krajów europejskich uczniowie zaczynają naukę języka obcego jako obowiązkowego przedmiotu szkolnego już w pierwszej klasach 1-3.

Angielski jest najczęściej uczonym językiem obcym w prawie wszystkich krajach europejskich i na wszystkich poziomach edukacji. Francuski i niemiecki są kolejnymi najpopularniejszymi językami w większości krajów, a hiszpański i rosyjski to również powszechnie nauczane jako języki obce w niektórych regionach starego kontynentu. Coraz częściej stawiamy jednak na języki azjatyckie. W nauce może pomóc kurs japońskiego Bydgoszcz.

Tymczasem USA nie mają ogólnokrajowego wymogu nauki języka obcego. Wiele stanów zezwala poszczególnym szkołom na ustalanie wymagań językowych dla ukończenia szkoły średniej, lecz same szkoły podstawowe mają bardzo niskie wskaźniki edukacji w zakresie obcych języków.

Niewielu Amerykanów, którzy twierdzą, że mówią w języku innym niż angielski, twierdzi, że nauczyli się go w szkole. Dane pokazują, że zaledwie 1/4 dorosłych Amerykanów deklaruje, że mówi w języku innym niż angielski.

Previous post Wózki magazynowe i ich wybór.
Next post Poczuj się w mieszkaniu jak u siebie w domu