Jak uniknąć bezrobocia?

Chociaż odsetek ludzi nie mających stałego zatrudnienia systematycznie spada to sytuacja osób młodych na rynku pracy w dalszym ciągu pozostaje trudna. Szczególnie w przypadku licealistów, którzy – choć legitymują się średnim wykształceniem – w praktyce najczęściej nie posiadają żadnych praktycznych umiejętności zawodowych. Jeszcze kilka lat temu naturalną drogą rozwoju ścieżki kariery zawodowej było pójście na studia, jednak dzisiaj nawet ukończenie niszowego (ale pożądanego) kierunku nie gwarantuje znalezienia satysfakcjonującej, dobrze płatnej pracy. Co w takim razie powinni robić młodzi ludzie, aby uniknąć bezrobocia?

Najprostszym rozwiązaniem jest zdobycie umiejętności przydatnych na rynku pracy. Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają pracowników dbających o rozwój własnych umiejętności jeszcze przed podjęciem zatrudnienia. Dlatego samokształcenie i poszerzanie swoich kwalifikacji jest doskonałą formą zwiększania konkurencyjności na rynku pracy – Twoje CV, aby nie zatonęło pod stertą innych, musi się na ich tle wyróżniać. Można też skorzystać z rozwiązań bardziej systemowych, łączących w sobie cechy zwykłego kursu i studiowania na uczelni, jakimi są kierunki znajdujące się w ofercie szkół policealnych. Ich największą zaletą jest stawianie szczególnego nacisku na wymiar praktyczny prowadzonych zajęć – dzięki temu ich uczestnicy zyskują istotną przewagę nad absolwentami uczelni wyższych, kształconych przede wszystkim od strony teoretycznej.

Dlatego jeżeli zastanawiasz się nad tym, w jakim miejscu będziesz się znajdować za kilka, czy kilkanaście lat, rozważasz nad swoją przyszłością i szukasz odpowiedzi na pytanie jak pokierować swoim życiem, abyś nie stanął przed koniecznością przekwalifikowywania się powinieneś poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z ofertą tego typu placówek. Informacje na ten temat znajdziesz w bardzo łatwy sposób, wpisując w wyszukiwarce zapytanie uwzględniające miejsce zamieszkania, np. szkoła policealna Bydgoszcz.

Previous post Informatyzacja, a zarządzanie produkcją
Next post Zarządzanie produkcją – coraz ważniejsze?