Projekty domów
11 września 2017
Odchudzanie w domu przed telewizorem
19 września 2017

Sharp wraca do gry

Na IFA 2017 zawsze prezentowanych jest wiele rewolucyjnych rozwiązań (a przynajmniej mogących urosnąć do tego miana). Dużo mówi się o Samsungu, Sony, Philipsie, jednakże warto poświęcić chwilę rozwiązaniom, które zaprezentował Sharp. Pierwsze co rzuciło się w oczy, to przede wszystkim niemal bezramkowy i zwijany ekran o rozdzielczości 8K.

Sharp – przez wiele lat producent w pewnej stagnacji, powoli wraca do formy. Potwierdzeniem tego jest fakt, że na targach w Berlinie pokazał naprawdę interesujące rozwiązania technologiczne dla firm oraz domów. Coś, co przyciągało największą uwagę, to oczywiście ekrany.

Przez wiele lat Sharp wyraźnie odstawał od konkurencji, lecz w tym czasie konsekwentnie rozwijał technologię IGZO i na targach IFA w Berlinie pokazał, że na dobrze spożytkował ten czas.

Jedną z rzeczy, którą zaprezentowano był niemal bezramkowy wyświetlacz o wielkości 70 cali, 60-calowy wyświetlacz Full HD o jasności 500 nitów, którego można częściowo zwijać, jak również inne wyświetlacze z przekątnymi do 39,4 cala.

Coś, co przykuło szczególną uwagę podczas stoiska firmy Sharp, to telewizor o rozdzielczości 8K. Tak, jest to 16 razy bardziej szczegółowy obraz niż Full HD oraz czterokrotnie niż w przypadku 4K.

Ogłoszono również ważną informację, mianowicie już w przyszłym roku firma wejdzie na rynek smartfonów, a pod koniec tego roku możemy spodziewać się nowego sprzętu audio.

Więcej informacji na temat RTV znajdziesz na: Serwis RTV Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.